dodaj do ulubionych   ustaw tę strone jako startowš   napisz do nas!

 

  Strona główna  |   O szkole  |  dla nauczycieli  |   dla uczniów   |  dla rodziców  |  kadra   |  sport  |  galeria  |  linki 

W roku szkolnym 2017/2018 działaność Zespółu Góralskiego Mała Harenda zostaje zawieszona z powody braku instruktora.

Zaprzaszamy instruktorów do współracy tel: 182068277, sp9zakopane@poczta.onet.pl


FESTIWAL ZŁOTE KIERPCE 2016     |   06-06-2016       
 Po raz siódmy scena zakopiańskiego Kina "Sokół" gościła góralskie zespoły dziecięce biorące udział w Festiwalu "Złote Kierpce". W sobotni poranek wystąpiły następujące zespoły: Mała Harenda z Zakopanego, Zornica z Zakopanego, Mały Zbójnicek z Zębu, Mali Wierchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej, Polany z Kościeliska, Mali Marusnianie z Maruszyny, Orlynta z Bukowiny Tatrzańskiej, Jeferniocek z Ostrowska, Krzesani ze Spytkowic, Mały Harnasie z Suchego, Majeranki z Chabówki.

  W niedzielę 5 czerwca jury w składzie: Krzysztof Trebunia-Tutka, Agnieszka Gąsienica - Giewont Dorota Majerczyk i Jolanta Flach ogłosiło wyniki festiwalowych zmagań.
  Nasz zespół "Mala Harenda" brał udział w festiwalu po raz pierwszy. Nagrody nie zdobył al pierwsze doświadczenia z występu są bezcenne. Mnie się bardzo podobał występ w którym uczniowie przedstawili program "Jak to ze lnem było".Gratulujemy uczestnikom oraz dziękujemy panu Pawłowi Łojasowi za ogrom pracy jaką włożył w przygotowanie występu.

Zobacz zdjęcia ...


ZESPÓŁ GÓRALSKI MAŁA HARENDA     | 11-03-2015'         

 

UWAGA! Zespół Góralski Mała Harenda działa. Próby odbywają się w każdy czwartek o godzinie 15.00. Zespół prowadzi Paweł Łojas.
W roku 2015 patronat nad naszym zespołem objął Oddział Zakopiański Związku Podhalan.


30 i 31 maja na scenie kina Sokół w Zakopanem odbędzie się VI Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "o Złote Kierpce", który wzorem ubiegłego roku będzie stanowił eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce - Zdroju. Organizatorem Festiwalu jest Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka". Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "o Złote Kierpce", nawiązuje w swojej formule do Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Po raz pierwszy w Festiwalu weźmie udział nasz zespół "Mała Harenda".

NAGRODY DLA ZESPOŁU "MAŁA HARENDA"  |   01-10-2015'       

  Podczas kolejnej próby zespołu Mała Harenda szkołę odwiedziły  dr Małgorzata Wnuk i Zofia Chyc z zakopiańskiego Oddziału Związku Podhalan. Instruktor Paweł Łojas i Zespół Góralski "Mała Harenda" otrzymali podziękowania za występ podczas Święta Ulicy Kościeliskiej, a uczniowie, którzy brali w nim udział - pamiątkowe upominki.

Dziękujemy za pamięć!


"MAŁA HARENDA " TAŃCZY I ŚPIEWA    |   20-09-2015    

  19 września 2015 odbyło się święto Ulicy Kościeliskiej zorganizowane przez Związek Podhalan oddział Zakopane. Świętowanie rozpoczęto od zapalenia zniczy na grobach mieszkańców ul. Kościeliskiej znajdujących się na Pęksowym Brzyzku. Następnie w Starym Kościółku została odprawiona Msza święta w intencji mieszkańców ulicy Kościeliskiej. Program jaki organizatorzy przygotowali z okazji święta najstarszej zakopiańskiej ulicy był bardzo urozmaicony i przewidziany na cały dzień.
Wystąpił i nasz góralski zespół dziecięcy "Mała Harenda" objęty patronatem przez Związek Podhalan. Dziękujemy instruktorowi Pawłowi Łojasowi za przygotowanie zespołu a rodzicom za pomoc w organizacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego występu !

Zobacz więcej zdjęć || Zobacz też na www.watra.pl


ZESPÓŁ GÓRALSKI MAŁA HARENDA     | 26-09-2014'         

 

Informujemy, że spotkanie informacyjne z Panią Katarzyną Cukier w sprawie szkolnego zespołu regionalnego odbędzie się w dniu 2 października o godzinie 17.15. Zapraszamy zainteresowanych.

 


  PIERWSZY WYSTĘP MAŁEJ HARENDY  |  13-06-2013'        
 
"Legendy spod Giewontu" czytane przez członków zakopiańskiego Zarządu Związku Podhalan - dr Małgorzatę Wonuczkę Wnuk i Edwarda Chyc - Magdzina były tematem kolejnego "Czwartku Literackiego"w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. Podczas spotkania wystąpił Zespół Góralski "Mała Harenda " działający przy Szkole Podstawowej Nr 9 im. Jana Kasprowicza pod kierownictwem Katarzyny Cukier. Występ małych artystów podziwiała licznie zgromadzona publiczność wraz z dyrektorem szkoły Piotrem Kycem. Podczas spotkania rozdano nagrody w dwóch konkursach. W konkursie plastycznym na ilustrację do wierszy Juliana Tuwima nagrodzono książkami czterdzieścioro ośmioro dzieci, na konkurs wpłynęło dwieście dwadzieścia jeden prac. Wystawę nagrodzonych rysunków można oglądać w Czytelni Młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem. Kacper Lasiak został natomiast laureatem konkursu literackiego zatytułowanego "Drzewko recenzji". Jego praca została nagrodzona piórem dyrektora biblioteki. Jury konkursu postanowiło także przyznać wyróżnienie, które przypadło Filipowi Pękali. Nagrody wręczył wiceburmistrz Miasta Zakopane Mariusz Koperski.
/Zródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem/

Zobacz na www.watra.pl

<
    INFORMACJA O ZESPOLE "MAŁA HARENDA"

  Zespół góralski "Mała Harenda" działał przy Szkole Podstawowej Nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem w przeszłości. Po kilkunastu latach, w roku 2001 ponownie rozpoczął działalność, która zawsił po 6 latach, w roku 2007.
  Grupa dzieci - około 25 pracowała pod kierownictwem Marii i Andrzeja Hyców.
  Celem cotygodniowych spotkań była nauka śpiewu i tańca góralskiego. Program, który zespół miał opracowany zawierał śpiew, taniec, taniec zbójnicki, gawędy regionalne.
  Zespół uczestniczył wielokrotnie w występach na rzecz osiedla i miasta.
  Raz w roku uczestnicy wyjeżdżali na krótkie wakacje. Zespół był na Lubelszczyźnie i w Kartuzach na Kaszubach.


   Dzieci z zespołu brały udział w ważnych występach, np. w czasie otwarcia Międzynarodowych Festiwali Folkloru Ziem Górskich - Zakopane, czy w ceremonii otwarcia Letniego Pucharu Świata w skokach narciarskich - Zakopane 2004. Zespół wystąpił również w czasie obchodów VI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego 2004, oraz z okazji 100 - Lecia powstania Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół.
  Występy zespołu stały się nieodłącznym elementem ważnych uroczystości szkolnych, jak np. nadanie szkole Sztandaru w roku 2001, czy coroczne kolędowanie podczas Jasełek. Wiele dzieci doskonaliło swoje umiejętności w tańcu i śpiewie góralskim. To dzięki dzieciom i ich rodzinom, które kultywują obyczaje swoich ojców, jak i w dużej mierze szczerze zaangażowanym w swoja pracę instruktorom zespołów regionalnych, mieliśmy szansę uchronić nasze dziedzictwo kulturowe od zaginięcia i zapomnienia.

W roku 2013 zespół zaczął ponownie działąc pod opieką instruktora Katarzyny Cukier.  Strona główna  |   O szkole  |  dla nauczycieli  |   dla uczniów   |  dla rodziców  |  kadra   |  sport  |  galeria  |  linki 

 
34-500 Zakopane, ul. Harenda21, tel. 018 2068277, fax. 018 2068277
©SP9
Małą Harenda w Krakowie Na werandzie w MUzeum Jana Kasprowicza