dodaj do ulubionych   ustaw tę strone jako startowš   napisz do nas!   

WYCIECZKA DO KARTUZ - 2006 r
 
  Kartuzy 1 - kliknij
Kartuzy 2   kliknij
  Kartuzy 3- kliknij
Kartuzy 4 - kliknij
Kartuzy 5 - kliknij
Kartuzy 6 - kliknij
Kartuzy 7 - kliknij
Kartuzy 8 - kliknij
 Kartuzy 9

Od rana trwały przygotowania do wieczornych występów. Czym zaskoczy nas każda grupa? W przerwie zrobiliśmy spacer do Muzeum Kaszubskiego. Było bardzo fajnie. Eksponaty super! Zapamiętamy bardzo miłego pana przewodnika, który opowiadał o kulturze Kaszubów, pokazywał, jak działały dawne sprzęty i śpiewał ludowe piosenki. Mówił piękną gwarą kaszubską , która nam tak trudno zrozumieć. Dla Kaszubów gwara góralska też jest trudna.... Po obiedzie ostatni raz odwiedziliśmy rynek w Kartuzach. Były małe zakupy po których zagrały małe radyjka kupione przez chłopców. Niektórzy zajadali małe bułeczki robione tylko z żyta. Smaczne i grubo posypane mąką, co widać po białych wąsach. Dzisiejsze zajęcia plastyczne poświęcone były kulturze Kaszubów. Wizyta w Muzeum bardzo się nam przydała. Wieczorem były prezentacje wykonanych prac i popisy dwóch grup tanecznych. Dziewczynki przygotowały tańce disco a chłopcy (oraz jedna dziewczyna ), tańczyli rap Jutro jest już środa - wyjeżdżać nam szkoda!

Kartuzy 10

Nie święci garnki lepią -  można się było o tym przekonać podczas wizyty w znanym zakładzie wyrobów ceramicznym należącym do rodziny  Neclów. Fabryka glinianych wyrobów działa w  Chmielnie od ponad 100 lat. Wszystkie wyroby wykonywane są w tradycyjny sposób. Jest to praca ręczna. Ceramika jest zdobiona oryginalnymi kaszubskimi wzorami, po których można ją rozpoznać w całej Polsce i na świecie. Zosia próbowała  swoich i...jakoś poszło. Wykonała przedmiot, który przypominał wazonik. Spróbujemy pobawić się plasteliną. Na początek dobre i plastelina. Z plaży spędził nas niewielki deszczyk. Przeczekaliśmy chwilową zmianę pogody w Pizzerii i dalej do wody. To była ostatnia kąpiel. Jutro spacer po Kartuzach (mamy poznać ciekawe miejsce) i ...pakujemy się.   

Kartuzy 11

Jak pożegnać się z Kartuzami? Padały różne odpowiedzi .Ostatecznie postanowiliśmy posiedzieć na rynku a później zrobić spacer do miejsca zwanego "Ławką Asesora". Przed wielu lat chodził w to miejsce sędzia pracujący w miejscowym sądzie i rozmyślał o różnych sprawach. Widok jest rzeczywiście ciekawy. Kartuzy są malowniczo położone między Jeziorem Karczemnym i Klasztornym, otoczone lasem z bukowym Gajem Świętopełka. Wszystkie drogi prowadzące do tego "serca Kaszub" wiodą przez las. Popatrzyliśmy na miejsce naszej parodniowej wycieczki, zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Były ostatnie truskawki, które i na Kaszubach też się skończyły. Może przyjedziemy tutaj za rok?

Kartuzy 12

Jesteśmy w Zakopanem. Podróż przez całą Polskę jest zawsze męcząca, zwłaszcza w czasie takich upałów, jakie były w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Dojechaliśmy szczęśliwie. Przed nami jeszcze parę tygodni wakacji. Będziemy wspominali nasz fajny pobyt w Kartuzach - miejsca , które obejrzeliśmy, poznanych kolegów i sytuacje , które każdego dnia się zdarzały. Zapraszamy do obejrzenia wybranych rysunków, które wykonaliśmy nad kaszubskimi jeziorami.


Nasze prace
 
 powrót
 

34-500 Zakopane, ul. Harenda 21, tel. 01820 68277, fax. 01820 68277
©KYC
galeria 1 galeria 2 Zobacz zdjęcia strona główna zobacz zdjęcia Do widzenia!