dodaj do ulubionych   ustaw tę strone jako startowš   napisz do nas!   
  Strona główna  |   O szkole  |  dla nauczycieli  |   dla uczniów   |  dla rodziców  |  kadra   |  sport  |  galeria  |  linki 


  aktualności
  ogłoszenia
  40 lat minęło...   
  o szkole...
  kadra
  kalendarz szkolny
  dokumenty
  Jan Kasprowicz
  szkoły Kasprowicza
  Rajd Szlakami Poety
  sztandar
  sport
   Samorząd Uczniowski
   najlepsi uczniowie
   lektury
   podręczniki
   ocenianie
   plan lekcji
   moje prawa i obowiązki
   Informacje RR
   wyniki
   Sportowcy Roku
   świetlica szkolna
   zajęcia w soboty
   zespół góralski
   poszerzony pr. WF
   tenis stołowy
   Klub Europejski

   SPTJK
   Parafia
   Kamieniec
   SP 2 w Kartuzach
  

  WydarzeniaPoleć naszą stronę


 

Aleksandra Juszczak i Hanna Kardas piszą zaproszenia na uroczystość wręczenia sztandaru. Było tego pare pudełek...zobacz

 Szkoła Podstawowa Nr 9 na Harendzie czekała na sztandar 35 lat. Decyzję o konieczności posiadania przez szkolę sztandaru podjął dyrektor Piotr Kyc w roku 1998, po przeprowadzeniu akcji pomocy powodzianom.
 Od roku 1990 uczniowie licznie brali udział w uroczystościach patriotycznych w Zakopanem. Systematycznie organizowano okolicznościowe akademie szkolne, m.in. rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego ślubowanie klas pierwszych, Dzień Patrona Szkoły, 11 Listopada, 14 Października i 3 Go Maja.
 W takich chwilach cała społeczność szkolna odczuwała brak własnego pocztu sztandarowego.
Sztandar się szkole należał i był bardzo potrzebny.

 Wnioskodawczynią rozpoczęcia starań o nadanie sztandaru oraz koordynatorem wszystkich działań związanych z Akcją Sztandarową była wieloieletnia nauczycielka harendziańskiej szkoły Aleksandra Juszczak.


 W 1999 roku rozpoczęto Akcję Sztandarową w wyniku której podejmowano szereg zadań służących rozwojowi szkoły. W tym czasie wykonano szereg remontów i modernizacji. Otworzono m.in. pracownię informatyczną. Były wyjazdy na Zielone Szkoły, organizowano wypoczynek dla dzieci w miejscu zamieszkania podczas ferii letnich i zimowych, oraz akcję "Dzieci - Dzieciom - Tacy Sami".
 Rozpoczął działalność Zespół Góralski Mała Harenda.
 Wszystkie te inicjatywy były i są kontynuowanie od szeregu lat.
 
Początkowo ogłoszono konkurs na projekt sztandaru wykonany przez uczniów. Wybrano szereg prac zawierających podobne motywy. Ustalono, że w związku z obchodami 100 Lecia postawienia krzyża na Giewoncie projekt powinien uwzględnić to wydarzenie. Zdecydowano się również na umieszczenie ulubionych kwiatów poety i charakterystycznego wizerunku Jana Kasprowicza przedstawiającego go z profilu. Oryginał znajduje się w Muzeum na Harendzie.
Wstępny projekt wykonał były nauczyciel naszej szkoły Zygmunt Pytlik. Ostateczną wersję wykonała artysta plastyk pracująca w Spółdzielni "Koronka" w Bobowej. W miejscowości tej wykonano całość pracy. Sztandar haftowała Krystyna Śliwa, była nauczycielki Zespołu Szkół Artystycznych w Bobowej.
 
Od początku roku szkolnego 2001/2002 trwały przygotowania do uroczystości nadania szkole sztandaru. Do akcji sztandarowej włączyła się cała społeczność szkolna przy wielkim zaangażowaniu rodziców. Środki finansowe w znacznej mierze zostały uzyskane jako dochód z dwóch zabaw, rozprowadzanych wśród mieszkańców kartek wielkanocnych, kiermaszy szkolnych, aukcji. W sprawę pozyskania środków finansowych szczególnie zaangażowały się: pani Aleksandra Juszczak, pani Małgorzata Behounek, pani Hanna Kardaś. Do sukcesu przyczynił się w znacznej mierze ksiądz proboszcz Kazimierz Podsiadło, który mobilizował mieszkańców do włączenia się w akcję.
 
 Ostatecznie termin uroczystości ustalono na 12 grudnia. Jest to dzień urodzin Patrona Szkoły Jana Kasprowicza.

   
 
   

  Strona główna  |   O szkole  |  dla nauczycieli  |   dla uczniów   |  dla rodziców  |  kadra   |  sport  |  galeria  |  linki 

34-500 Zakopane, ul. Harenda21, tel. 18 2068277, fax. 182068277
©KYC
Aktualne wiadomoœści Burmistrz Piotr Bąk wbija pamiątkowego gwożdzia do drzewca sztandaru. Sala gimnastyczna była udokorowane  w stylu regionalny,.Takie też było jedzenie. PIszemy zaproszenia na uroczystoœć wręczenia sztamdaru. Aleksandra Juszczak pomusłodawczyni Akcji Sztandarowej Hanna Kardaś Helena Bachleda  - Księdzulorz czyta swoje wiersze Burmistrz MIasta Zakopane mgr in ż Piotr Bąk interesująco opowieada o sztandarze i jego znaczeniu w naszej historii .